Bu hafta sonu için açıkçası kendimi zor tutuyorum. Sizlere de tavsiyem kimselere söz vermeyin! Neden mi? Açıklayayım…

   Her şey bundan tam 1 sene önce başladı… 100.000 kişinin yerinde takip ettiği 2015 Assen yarışında oldu olanlar. Tüm yarış boyu süre gelen çekişmenin sonunu son tur, son düzlük öncesi şigan belirledi. İşte o şigan…

sigan

   Bu zamana kadar süre gelen Rossi ve Marquez arasındaki abi-kardeş ilişkisinin sonunu 2015 Assen yarışı getirmişti. Böylelikle Marquez ve Rossi arasındaki savaş da başlamış oldu. Yarış sonu buzzz gibi bir hava verilen yarış sonu röportajının ardından Marquez’in artık tam anlamıyla büyüdüğü ve o genç, o naif havadan çıkarak gerçek bir Moto GP savaşçısı haline geldiği herkes tarafından kabul edilir oldu.

shake

   Bu zamana kadar geçilen sürede köprünün altından çok sular aktı. Rossi’nin Barcelona yarışı sonrası Marquez’le tokalaşması geçen sezon Marquez’in şampiyonluk yolunda Rossi’ye yaptıklarını unuttuğunu gösterir nitelikte idi. Elbette Rossi’nin tecrübesi tartışmaya açık dahi değil bence.

ros

   Hani adam kaybetse bile bunu olgunlukla karşılamayı bırakın şakasını bile yapıyor 🙂

   Marquez için de ne düşünürsek düşünelim, Honda’ya geldiğinden bu yana mucizeler yarattığı aşikar. Rossi gibi kalabilirse onun da önünde Moto GP zaferleri için uzun yıllar var. 2015 sezonunda tabir-i caizse düşe kalka motosikletine iyice alışan Marquez her zaman şampiyonluk hedefinde olduğunu bu sezon zaten bizlere gösteriyor…

rosmar

  Barcelona yarışında sezon şampiyonluğu için şansı dönen Doktor ise bu hafta sonu sekizinci kez premier sınıf Assen galibiyeti için pistte olacak. Elbette diğerlerinin de elleri armut toplamayacak 🙂 Bundan ötürüdür ki sizleri bol geçişlere sahne olacağına emin olduğum Assen yarışı için D-Smart SmartSpor 77. Kanal’da pazar günü saat 15.00’da ekran başında olmaya davet ediyor ve Moto GP severlere sormak istiyorum. Sizce bu hafta sonu neler olur?

   Son olarak hafta sonu için ufaktan bir teaser ekleyeyim…

Erhan Aktokluk