Daha hafif ve daha güçlü… Daha hafif ve daha güçlü… Daha hafif ve daha güçlü… iyi de nereye kadar? 🙂

Anlaşılan halkın istekleri hiç bitmiyor olacak ki bu ikilem haline gelen mottoyu her firmada görür hale geliyoruz. Şimdilerde ise F800GS tahtını daha ince, zannımca daha hafifi ve elbette daha güçlü bir motosiklete yani F900GS’e bırakacak gibi görünüyor.

Bazı kaynaklara göre ise BMW Amerika’yı yeniden keşfetmemiş ve Husky Nuda’da kullanılan Rotax motoru (paralel çift silindir) kullanacak bu yeni modelinde.

Bu arada elbette hatırlatmakta fayda olacaktır ki, BMW biz daha Euro4 sesleri duymaya başladığımızda çoktan tüm modellerini Euro4 yapmıştı. Şimdi yeni çıkacak modelleri ise Euro5 standartlarında gelmesi bekleniyor. Daha sessiz ve daha fazla doğayla dost (daha güçsüz!?).

Daha keskin hatlara sahip olduğunu gördüğümüz bu yeni modelde 21″ ön ve 17″ arka jant ile yola çıkması bekleniyor. Euro5 dedik ya! Bu yeni modelin aynı zamanda 100 beygirin de altında bir güç üretmesi bizi şaşırtmayacaktır. Orta/büyük hacime sahip bu segmente gelecek yeni bir model dengelerde bir değişiklik yaratacak mı? hep birlikte izleyip göreceğiz…

Erhan Aktokluk (ero__)

DUCATI 2017 YILI SEZON AÇILIŞ PARTİSİ

Geçtiğimiz hafta sonu Ducati'nin sezon açılış partisine biz de davetliydik....

Kapat