Kawasaki Pucetti adına yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 1:38.152’lik süresiyle yarışa 2. sırada başlamaya hak kazandı. 
 

Hollanda’nın Assen kentindeki 4 bin 542 metrelik parkurda düzenlenen sıralama turlarında “pole” pozisyonunu, 1:38.015’lik derecesiyle MV Agusta Reparto Corse takımının Fransız sürücüsü Jules Cluzel elde etti.

Kawasaki Pucetti adına yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 1:38.152’lik süresiyle yarışa 2. sırada başlamaya hak kazandı. Kawasaki Intermoto Ponyexpres takımından ABD’li Patrick Jacobsen ise 1:38.244’lük zamanıyla üçüncü oldu.

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası’nın Hollanda’da düzenlenen 4. ayağını kazanan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, üst üste 2’nci galibiyetini aldı.
Hollanda’nın Assen kentiyle aynı adı taşıyan 4 bin 542 metrelik pistte 18 tur üzerinden yapılan mücadeleye 4. sırada başlayan Kyle Smith, ilk virajı lider olarak geçti. Büyük Britanyalı pilotu, Kenan Sofuoğlu, Jules Cluzel ve Patrick Jacobsen izledi.

3. turda Cluzel, Sofuoğlu’nu geride bırakarak 2’nciliğe çıktı. Yarışı önde götüren Smith, 4. turda yaptığı hata sebebiyle Cluzel ve Sofuoğlu’na geçildi.

Cluzel-Sofuoğlu ikilisi, turlar geçtikçe rakiplerinden koptu. Bitime 8 tur kala atak yapan Sofuoğlu, ilk sıraya yükseldi. 16. turun sonunda Cluzel’in geçtiği Sofuoğlu, 17. turun başında yaptığı karşı atakla liderliğini korudu

Yarışın sondan 2. virajında bir kez daha geçilen Kawasaki Puccetti sürücüsü Sofuoğlu, son virajın çıkışında Cluzel ile yaşadığı temasa rağmen önde kalmayı başardı ve sezonun 2’nci, kariyerinin 29. yarış zaferine ulaştı. MV Agusta Reparto Corse takımından Cluzel 2’nci, PATA Honda’dan Smith ise 3. oldu.

Incredible final rush in Supersport race! Don’t miss the battle for the victory between Kenan Sofuoğlu and Jules Cluzel Officiel. Action continues at TT Circuit Assen, more to come in Superbike Race 2! #OrangeWorldSBK

Posted by WorldSBK on Sunday, April 19, 2015

Puanını 80’e yükselten şampiyona lideri Kenan Sofuoğlu, en yakın rakibi Jacobsen ile arasındaki puan farkını 25’e çıkardı.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın 5. yarışı, 10 Mayıs’ta İtalya’nın Imola Pisti’nde koşulacak.

Toprak Razgatlıoğlu Geleneği Bozmadı
İspanya’da duble yapan genç yeteneğimiz Toprak Razgatlıoğlu Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda’da geleneği bozmadı.
İspanya’daki FIM Avrupa Superstock 600 Şampiyonası’ndaki birincilikleriyle bütün dikkatleri üzerine çeken Kawasaki Pucetti Yarış takımının genç pilotu Toprak Razgatlıoğlu, Hollanda yarışını da kazanarak genel klasmanda 75 puanla liderliğini perçinledi. Assen Pistin’de yapılan Superstock600 Şampiyonası’nda 13 tur (59,215 km) boyunca rakiplerine büyük üstünlük kuran Razgatlıoğlu, üçte üç yaparak bayrağımızı gururla Hollanda’da dalgalandırdı. Razgatlıoğlu, 1’40.318’lik tur zamanıyla en iyi zamana da imza attı.

Hollanda yarışını kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Razgatlıoğlu, “Motorumun çok kaymasına rağmen son turda istediğim arayı yapabildim. Üç yarıştada birinci olduğum için memnunum. Bana olan destekleri boşa çıkarmadım. Mutlu sona ulaşmak için çalışmalarıma devam edeceğim” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu Geleneği Bozmadı