3

Yeni modellerin casus fotoğraflarında gün geçmiyor ki yeni bir heyecan verici model daha yakalanmasın! Yine konuğumuz KTM ama bu sefer nispeten genç kardeşlerimizi sevindirecek cinsten bir haber var. KTM o kendisine aşık eden 390 cc.’lik motor bloğu ile Adventure modelini birleştirme yolunda kameralara takıldı.

2

Malumunuz olduğu üzere orta sınıf sayılabilecek seyahat endurosu sınıfında gençler artık yıllar yılı çığlık atar hale gelmişlerdi. Hani o “Ne alacağım ulan ben?” sorusuna cevap birçok markanın ağız birliği yapmışcasına ardı ardına sürülen modeller ile cevap bulmaya devam ediyor. BMW, Kawasaki ve Suzuki derken sırayı KTM 390 Adventure modeli ile alıyor.

4

Görünüş itibariyle 19″/17″ ya da 21″/18″ lastik kombinasyonları ile gelmesi beklenen motorun kalbi yaklaşık 40 beygire yakın güç üreten 390 cc.’lik blok olacak. Yine şimdilik tahmin olsa da benzetme üzerine konuşacak olursak Brembo kaliperler yer almış bu modelde.

5

2019 yılında piyasaya sürülmesi beklenen, 2017 EICMA fuarında ise tanıtımı ön görülmüş model için ne dersiniz belki KTM bir sürpriz yapar ve 2018 yılında piyasaya sürer mi bu modeli? Şimdilik beklemekten başka şansımız yok ne yazık ki…

1

Erhan AKTOKLUK / (ero__)

Yorumlar

comments

BURSA FUAR SÖYLEŞİSİ

Bursa Büyük Şehir Belediyesi ve Bursa Enduro Motosiklet Kulübü'nün daveti...

Kapat