Geçtiğimiz 1-2 saattir çoğu mecrada (Hürriyet dahil) motosikletlerin köprü ve otoyol ücretlerinde %50 indirim haberi dolaşmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı bilgiye göre haberin yapıldığı belirtilmiş. Araştırmalarımızda böyle bir sonuca ulaşamadık fakat böyle bir indirimi olması en başından beri isteyenlerden ve destekleyenlerdendik.

Tabi Altın Elbiseli Adam oluşumu olarak, motosiklet kullanımını teşvik amacı ile bu gecişlerin ücretsiz olması gerektiğini düşünmekteyiz ama biliyoruz ki motosiklet kullanımını bırakın teşvik bir yana, engellemek için ellerinden geleni yapan dev holdingler mevcut.

Haberlerde şu şekilde bir açıklamaya yer verildi:

“Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sorumluluğu altında bulunan “Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında, Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanması” na ilişkin yönetmelikte, 6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi. Buna göre, otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50’si oranında ücretlendirilecek. Karar, 24.10.2015 tarihi saat 00.00’dan itibaren uygulanacak.”

TRICITY İLE ANILARA YOLCULUK – 1.BÖLÜM – TEKİRDAĞ’A GİDİŞ

Ekip yola çıkar, ilk hedef Tekirdağ'dır. İstanbul'dan çıktıktan sonra trafik...

Kapat