Toprak’da Kenan abisi gibi bu hafta Misano’da boy gösteren bir diğer gururumuzdu. Dilerseniz onun yarışına da bir göz atalım.

   Cumartesi günü yapılan sıralama turlar neticesinde Toprak 6. sıradan yarışa başlıyor…

tprksira

 

   15 turluk yarışın startının verilmesi ile birlikte Toprak güzel bir ivme kazanıyor ve 2. sıraya kadar yükseliyor. 3 viraj sonra ise 1 sıra kaybederek 3. sıraya geriliyor Toprak. Mercado 1., Faccani 2. sırada…

tprkkkk

   Kenan’ın izinden Toprak gerçekten çok agresif bir sürüş sergiliyor ve padock alanında hep çekinilen bir isim olarak anılıyor. 🙂 (Çılgın Türkler)

1

   3 tur geçildiğinde ilk üçlüde bir değişiklik yok ve Toprak 3. sıradaki yerini koruyor.

 2

   4. tura girildiğinde ise Toprak ne yazık ki ufak bir sorun neticesinde 2 sıra birden kaybediyor ve yeni yeri beşincilik.

   Beşinci turda Mercado aradaki farkı ufak ufak açmaya başlayarak liderlikteki yerini sağlamlaştırmaya başlıyor ancak DeRosa’nın bırakmaya niyeti yok. En hızlı turu atarak liderin peşinde…

   7. turda DeRosa iyice önündeki Mercado’ya yaklaşıyor. Aralarındaki fark 0.3 saniye artık! Toprak 5. sırada yola devam ediyor.

   Bu turlarda yarışın parlak ismi Rinaldi oluyor. Zira 38. sırada başladığı yarışta 19. sıraya kadar yükseldi.

3

   DeRosa’da ısrarcılığı sonucu BMW’sini 1. sıraya taşıyor. Yeni lider DeRosa…

   Bitime 7 tur kala Calia Toprak’ın başına bela oluyor. Beşincilik savaşı tüm sıcaklığıyla bu turlarda devam ediyor. Toprak yarışa başladığı yerde 6. sırada bu turda…

4

   Son 5 turdayız artık ve Toprak 8. virajda yine dışarıda kalıyor ve ne yazık ki 1 sıra daha kaybederek 7.sıraya geriliyor. Öndeki DeRosa ve Mercado ikilisi ise 3. Mahias ile aralarındaki farkı iyiden iyiye artırdılar bu arada… Üçüncü sıra ile olan fark 3.6 saniye.

   Mercado sanıyorum ki yarışın son 2 turuna lastiklerini sağlam taşımak istiyor. Bir yandan da DeRosa ile arasında fark oluşmasına engel oluyor.

   Kalan 3 tura geldiğimizde Toprak önündeki Tamburini’yi zorlamaya başlıyor… Yine aynı tur içinde ısrarlarında başarılı olan Toprak 6. sıraya tekrar yükselmeyi başarıyor.

5

   Son 2 tura girilirken Mercado elindeki kozları oynamaya başlıyor ve kendini iyiden iyiye DeRosa’ya gösteriyor. DeRosa’da bu baskıyı hissetmiş olacak ki hata yapıyor ve düşmekten son anda kurtuluyor. Yeni lider Mercado.

6

   Bu olayın olduğu yerden 3 viraj sonra ise DeRosa fazla zorlamanın faturasını Mercado ile birlikte ödüyorlar. Bu sayede Toprak’da 4. sıraya yükselmiş oluyor. Önündekilerin ortadan kaybolması ile yarışı Mahias kazanıyor. Yarış sonu oluşan sıralama ise şu şekilde…

snc

   Toprak gittikçe motosikletine ısınıyor ancak sanıyorum sezon başı kaçırdığı yarış ve antrenmanlar bu sezon işlerin zora girmesine sebep oldu. Umarız seneye çok daha iyi bir hazırlanma süreci geçirir ve daha iyi yerlerde görürüz kendisini.

   Görüşmek üzere…