Bir motosiklet düşünün ki 0-100km’si 2.5 saniyenin altında. Kawasaki bu motosiklet için diyor ki, plaka alabilen yani ecnebinin legal street bike diye nitelendirdiği, en hızlı motosiklet bu. Supercharger denen bir teknoloji ile duyurdular ilk olarak. Arabalarda hali hazırda kullanılan bu teknolojiyi Kawasaki, türbin bölümü ile beraber geliştirmiş. Burada ek bilgi vermek gerekirse, Kawasaki bir çok alanda çalışan bir endüstri devi. Yamaha’nın piyanocu olduğu gibi, Kawasaki’nin de gemi motoru gibi ekstrem cihazlar ürettiği doğrudur.

Boyası çok özel, tasarımı çok güzel, H2R modelinde bulunan kafa karenajındaki kanatları, şehir modelinde aynaya çevirmişler. Fakat hala kanat görevini ve yüksek hızlarda stabilite sağlama işini yapmakta. Çokça güzel özelliğe sahip. Bu özellikleri şu linkten daha detaylı inceleyebilirsiniz: http://www.kawasaki.co.uk/en/products/supersport/2015/ninja_h2/features

Şu an Kawasaki verilen siparişlere göre bu motosikleti seri üretime geçirecek. Biz ne zaman kullanabiliriz, Türkiye’ye gelir mi bunlar çok büyük soru işareti. Fiyat konusu ise tam bir muamma. Üzerinde en yüksek seviye donanımlar kullanılmış. Brembo, Öhlins ikilisi, karbonfiber, gümüş alaşımlı boya derken ağlamaklı oluyoruz. Daha da kötüsü Kawasaki Türkiye’nin hali hazırdaki tutumu bizi H2 konusunda epey umutsuzluğa düşürmekte. İşin ticari yanını düşününce hak verir gibi olabiliriz fakat sokaklarında Ferrari’lerin, Aston Martin’lerin dolaştığı bir ülke olarak potansiyelimizin yüksek olduğunu düşünüyoruz. Neden bizde de satılmasın?

Tabi sadece yuvarlak minik ön farını beğenmediği için almayanlar olur mu onu bilemiyoruz. Fakat şu an için bu seneye Kawasaki son noktayı koymak istemiş. Fakat dün Yamaha R1M çıktı. Bu arada Honda bir şeyler yapıyor gibi, göreceğiz.
Kawasaki Ninja H2 Kawasaki Ninja H2 Kawasaki Ninja H2 Kawasaki Ninja H2 Kawasaki Ninja H2 Kawasaki Ninja H2 Kawasaki Ninja H2

KAWASAKI Z300 YÜZÜNÜ GÖSTERDİ(VIDEO VAR)

Ninja 300'ün çıplak hali Kawasaki, 2015 yılı için üçüncü sürprizini...

Kapat