2

   Yine bir casusluk hikayesi ile başbaşayız. Konumuz da Husqvarna Vitpilen 701 / 401. KTM’nin Duke serisinde kullanılan 690 ve 390 hacimli motorları üzerine kurulu bu iki motosiklet cafè racer tarzında piyasalarda boy gösterecek. Zaten KTM mühendislerinin ne kadar çılgın oldukları biliniyorken, Husqvarna adı altında gelecek bu modelin yani Vitpilen serisinin de yine çılgın olmasını beklemek yanlış olmaz.

1

   2013 yılında KTM’nin Husqvarna firmasını satın alması ile birlikte her iki firma çalışanları sanki bir odaya toplanmışlar ve projeleri ortaya dökmüşler gibi bir hava başladı. Bu havanın üzerinden sisler dağılınca da 2015 başlarında önce konsept tasarımlar, ardından da üretim bandından çıkacak modellere yakın halde prototipler 2016 yılında görünmeye başladı. Belkide bu 2 yıl boyunca en çok “spy photo” lara konu olan firma bu ikisi oldu 🙂 Neyse ki Husky mühendisleri konsept dizayna büyük ölçüde sadık kalmışlar. Neyse ki diyorum, zira sebebi Vitpilen serisinde ana karakteri belirleyen far dizaynına ve gidon konumlandırmasına sadık kalınmış. Bu iki ögenin modelin ilerleyen yıllardaki çizgisine yön vereceği su götürmez gerçek. Bu arada Vitpilen serisinin 125 cc. olarak da üretilmesi ihtimaller dahilinde yer alıyor. Gençler için güzel haber olsa gerek!

3

   Unutmadan belirtmekte fayda var, Almanya’da bu yıl düzenlenen “iF Product Design Awards Competition” yarışmasında 2016 yılı dizayn ödülünü de daha yollara bile çıkmadan almayı başarmış bir model var karşımızda. Uyandırayım hani 😉 Hoş gerçekten bu şekilde piyasaya sürülecekse dizayn ödülünü alması süpriz olmasa gerek ! 2017 yılında yollarda görüleceğini belirten bu modellerin bitmiş hallerini EiCMA’da görmeyi umuyoruz…

 

ALTINLI GECE 4.SEZON 2.BÖLÜM – YOSİ MİZRAHİ

Altınlı Gece'de bu hafta konuğumuz ünlü oyuncu Yosi Mizrahi. Evet,...

Kapat