Suzuki beklenen hamlesini yaptı. Genç kardeşlerimizi hedef alarak 125 cc. spor motosiklet sınıfına adımını attı. Karşınızda GSX-R125 ABS! Suzuki güvenliğe ne kadar önem verdiğini tüm yeni modellerinde ABS’yi standart olarak kullanmasıyla herkese göstermiş oldu.

1

   GSX-R125’i ele alacak olursak en yeni özelliklerinden biri kelesgo (Keyless Go). Suzuki’nin Suzuki Easy Start System adını verdiği sistem sayesinde deponun hemen önüne konumlandırılmış sabit kontak sayesinde anahtar takılıymış gibi işlemleri yapabiliyorsunuz.

2

   Diğer güzelliklerinden biri de LED far (fren lambası ve sinyaller neden değil diye sormadan edemiyor insan), sıvı kristal ekran ve çift çıkışlı egzoz ilk başta dıştan göze çarpan detaylar olarak sıralayabiliriz…

3

  Son olarak renklerden bahsedelim. Suzuki’nin en can alıcı rengi olan mavi elbette en başta yer alıyor. Bunun yanı sıra beyaz ve siyah renk seçenekleri ile birlikte gençlerin gönlünü çalmaya çalışacak yeni GSX-R125 ABS…

4

   Sürüş dinamiklerine gelecek olursak; sele yüksekliği 785 mm. olup, önde 90/80-17 ve arkada 130/70-17 lastik ebatları ile yola alacak olan GSX-R125 ABS 124.4 cm. küp hacmindeki tek silindirli motorunu 11 lt.’lik depo besleyecek.